Як правильно вибрати підгузник

 

У сучасному ритмі навіть малюкам і молодим мамам доводиться бути дуже мобільними. Тому підгузники для дитини сьогодні річ незамінна. Вони виключно необхідні для прогулянок на вулиці (особливо в холодну пору року), для виходів в гості і для подорожей.

Безперечно, зручні підгузники і для нічного сну.

Завдяки їм дуже багато малюків отримали щасливу можливість спати поруч з мамою. Але для того, щоб "сухі технології" приносили тільки комфорт, важливо знати, як правильно вибирати підгузники для дитини.

Перші дитячі підгузники, що з'явилися в Україні - Pampers. Це назва стала загальною, закріпившись в побуті за всіма підгузками для дітей, хоча позначає лише одну торгову марку. Сьогодні, крім Pampers, в країнських мам популярні Haggis, Libero, Molfix, Pufies. Поступово завойовують визнання Bella, що поєднують низьку ціну та оптимальну якість. Одне з останніх пропозицій ринку - японські підгузники Moony, Merries і Goon, спочатку призначалися виключно для внутрішнього продажу в Японії. У деяких регіонах з'являються європейські Fixies, Babylino і Cien, фінські Moommies. Підгузки європейського виробництва більш доступні за ціною, ніж японські. Але це аж ніяк не означає, що вони поступаються в якості.

 

Які підгузники краще для дитини? Питання неоднозначне. Адже вибір їх залежить від віку, ваги та індивідуальних особливостей вашого малюка, та й від вашого смаку. На всіх підгузниках стоїть маркування, що вказує розмір і тип.

Для новонароджених виготовляються особливо м'які підгузки, залишають відкритим пупок. Вони мають маркування NEW BORN і призначені для малюків з вагою від 2 до 5 кг. На українському ринку такі підгузники представляють лише імениті виробники типу Bella і Pampers. Саме ці підгузники приготувати варто заздалегідь, ще до народження малюка. Тим більше що в багатьох регіонах знайти їх досить проблематично. Але не слід запасати їх з надлишком. Наприклад, малюкові, який народився з вагою 4 кг, памперси для новонароджених підходитимуть лише перші 2 тижні, а потім будуть катастрофічно малі.

Далі йдуть типи Mini, Midi, або цифрове маркування - 2, 3, 4, 4 + і т.д. У кожного виробника своя система. Так що простіше всього орієнтуватися на вказівку "вагових категорій". Тут спиратися стоїть на нижню межу. Скажімо, якщо вага вашого малюка досягла 8 кг, краще вибрати підгузники з маркуванням 7-16 кг, ніж 5-9. Визначити, що підгузник малий, досить просто. По-перше, резиночки на ніжках стануть залишати сліди, очевидно здавлюючи їх. Або застібки на талії перестануть сходитися, не даючи застебнути підгузник. По-друге, підгузник стане протікати, навіть за умови, що ви наділи його виключно рівно. Не мучте ні себе, ні свою крихітку: перейдіть на більший розмір.

Для дітей старше року випускаються трусики, зручно знімаються і дозволяють комфортно привчати малюка до горщика. Виробники пропонують навіть різні моделі підгузників для хлопчиків і дівчаток. Це дуже зручно: адже й справді, "наповнюють" їх діти по-різному.

Всі сучасні підгузники виготовляються з натуральних екологічно чистих матеріалів, дозволяють шкірі дихати. Зручні застібки полегшують зміну підгузника, а м'які резиночки по краях забезпечують щільне прилягання і захист від протікань. На деяких підгузниках є індикатори наповнюваності, що дуже зручно і практично для мами. Деякі підгузники просочені спеціальним пом'якшувальною лосьйоном, що захищає шкіру малюка від попрілостей. Але іноді це стає мінусом, тому що у деяких малюків "гіпоалергенний" лосьйон викликає сильне роздратування. 

Підгузники не сковують рухи малюка, дозволяють йому грати і спілкуватися, не відволікаючись на зміну штанців. При правильному використанні дитячі підгузники - відмінний засіб зберегти гарний настрій мами і дитини. Але не зловживайте своїм комфортом: як би не був хороший підгузник, краще без нього. Не тримайте малюка довго в наповненому підгузнику. Знявши підгузник, підмийте дитину та залиште "провітрюватися" хоча б 20-30 хвилин. Особливо це важливо для хлопчиків, статеві органи яких не терплять перегрівання.

Поступово ви самі визначите для себе, як правильно вибрати підгузники для дитини. Не озирайтеся на рекламу, на поради продавців і подруг. Навіть ціна в цьому питанні - не показник. Дешевші підгузники можуть виявитися для вас куди більш придатними, ніж дорогі. Для того щоб підібрати відповідні підгузники своїй дитині, скористайтеся можливістю брати їх поштучно. Або хоча б маленькими упаковками. Спробуйте підгузники різних виробників, різних типів. Можливо, для прогулянок ви виберете одні підгузники, а для нічного сну - інші. Все індивідуально і всі нюанси стануть очевидні лише на практиці.

Враховуйте наші поради, і ви правильно і легко зможете вибрати підгузники для вашого малюка.